Historie

cestmir-kalas.png

Historie výroby cyklistických dresů v Táboře se datuje k roku 1991, kdy se pan Čestmír Kalaš setkal s panem Toni Maierem, zakladatelem společnosti ASSOS, a dohodli se na spolupráci. Společnost ASSOS tehdy v České republice hledala výrobce cyklistické oblečení. Ještě v témže roce vznikly v Táboře první dresy s logem ASSOS.

Spolupráce pana Kalaše s Toni Maierem trvala celých pět let a v roce 1995 vzniká samostatná společnost KALAS Sporswear, s.r.o.

Po bezmála 25 letech na trhu patříme dnes k předním výrobcům cyklistického oblečení ve střední a severní Evropě. Ročně vytvoříme 5 000 unikátních designů a vyrobíme přes 400 000 kusů výrobků. Ale nejsou to čísla, které nás motivují k další práci. Je to vášeň a hrdost, kterou cítíme pokaždé, když sportovci v oblečení KALAS uspějí.

Protože chceme výkony sportovců maximálně podpořit, vyvíjíme a testujeme naše výrobky s profesionálními jezdci, inovujeme materiály a výrobní metody, aby výrobky značky KALAS Sportswear patřily stále mezi nejlepší na trhu.


Čestmír Kalaš (*1943):

CELÝ ŽIVOT V SEDLE

Kouzlu cyklistiky Čestmír Kalaš naplno propadl ve svých 15 letech. Jako dorostenec reprezentoval klub Slavoj České Budějovice a později armádní klub Dukla Český Krumlov.

Od roku 1965 působí v Táboře a zakládá cyklistický klub, kde následně působí 20 let jako trenér táborských cyklistů i jako trenér cyklokrosové reprezentace.

V roce 1988 zakládá mezinárodní etapový závod České Budějovice - Linec, který vstoupil do historie jako jediný sportovní podnik vedoucí přes tehdejší "železou oponu".

Od ukončení aktivní trenérské činnosti v roce 1990 až do roku 2015 působil Čestmír Kalaš ve funkci předsedy cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky. Stál v čele organizačních výborů Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře v letech 2001, 2010 a 2015.