Technologie

Výroba cyklistického oblečení značky KALAS Sportswear probíhá výhradně v České republice s využitím nejmodernějších technologií. Neustále dohlížíme na kvalitu výrobků a dresy šijeme ze špičkových funkčních materiálů dovážených především z Itálie, Německa, Francie nebo Švýcarska.

Látky stříháme na speciálních katrech, které jsou řízeny počítačem. To zaručuje absolutní přesnost nastříhaných dílů.


Na digitálních plotrech japonské značky Mimaki provádíme potisk sublimačních papírů. Šířka potisku je až 160 cm s kapacitou přes 200 dresů za hodinu ve fotografické kvalitě 720 dpi. K tisku jsou použity ekologické inkousty poskytující kvalitu a přesnost přenosu grafiky na sublimační papír. Tento způsob tisku je velmi přesný s rozsáhlou škálou barev umožňující tisk složitých designů a fotografií.


Pro následný potisk látek jsou použity velkokapacitní sublimační lisy Monti Antonio. Při sublimaci se barevný design ze sublimačního papíru přenáší na látku působením tepla a tlaku. I zde je nutná přesnost pro další zpracování všech jednotlivých dílů oblečení.

Vysokou úroveň konfekčního zpracování chápeme jako závazek k našim zákazníkům. Oblečení proto šijeme přímo v sídle naší společnosti a celou výrobu tak máme plně pod kontrolou. Šící dílna je vybavena moderními šicími stroji Juki, Brother či Rimoldi. Pro šití plochých švů využíváme moderní flatlocky firmy Union Special. Avšak ani sebelepší technologie nedokáží nahradit šikovné ruce a letité zkušenosti našich švadlen.

Každý výrobek je po ušití podroben výstupní kontrole na specializovaném pracovišti. Poté je pečlivě zabalen a připraven k expedici. Pro doručování využíváme služeb renomovaných logistických společností UPS, DHL a dalších.

Aby naše oblečení splňovalo nejvyšší nároky na funkčnost i pohodlí, spolupracujeme při jeho vývoji a testování s profesionálními cyklisty a renomovanými pracovišti jako je například Technická univerzita v Liberci nebo Textilní zkušební ústav Brno.