Kalas podporuje: pomáháme mladým cyklistům

eshop

Navazujeme na tradici snahy o podporu cyklistiky a veškeré tržby z úterý 5. prosince budeme věnovat mládežnickým projektům. Pokud si tedy pořídíte v tento den jakýkoliv výrobek na našem e-shopu, přispějete i vy k podpoře mladých českých talentů.

 

V roce 2021, během oslav 30. výročí založení firmy Kalas, jsme se rozhodli věnovat jednodenní tržby z předvánočních nákupů na našem eshopu na podporu mládežnických cyklistických projektů v Česku.

Věříme totiž, že právě mládežnické týmy, projekty, závody a akademie jsou jedním z nejdůležitějších pilířů pro rozvoj cyklistiky u nás. S touto myšlenkou založil i Čestmír Kalaš svou první dílnu na výrobu cyklistického oblečení. Začátkem 90. let, kdy táborský oddíl postrádal dostatečné materiální zajištění učinil riskantní rozhodnutí a pustil se do nejistého podnikaní, aby udržel chod oddílu, a mohl tak rozvíjet nadání svých svěřenců.

Do eshopu

 

Začátkem 90. let založil Čestmír Kalaš svou první textilní dílnu na  výrobu cyklistické oblečení, aby zajistil finanční prostředky na chod táborského oddílu, a mohl tak rozvíjet nadání svých svěřenců. Zároveň se aktivně věnoval koučování. Na fotografii je v roli trenéra trenéra povzbuzujíc svého svěřence Jiřího Sosnovce při pražských závodech na Višňovce. 

 

Letos podporujeme:

MS BIKE ACADEMY

Jedinečná cyklistická akademie pro děti každého věku. Tým MS Bike Academy se pod vedením bývalého profesionálního závodníka na horských kolech Milana Spěšného účastní všemožných závodů horských kol, ale především se soustředí na Český pohár MTB. 

"Finanční podporu bychom rádi investovali do materiálu pro lepší zabezpečení chodu teamu. Jednou z nich by mohla být motorová vapka, která by sloužila pro umytí kol po tréninku i závodech. S rostoucím počtem dětí potřebujeme rozšířit parkování kol u teamového stanu, takže bychom zvýšili počet stojanů pro kola a dovybavili zázemí teamového stanu. Ze zbytku financí vylepšíme nářadí pro mechanika, které je potřeba na každých závodech,"  říká Milan Spěšný.

 

V minulých letech jsme podpořili tyto projekty:


JUNIOR CUP

Závod na horských kolech zaměřený výhradně pro děti se vyznačuje jedinečným konceptem, který umožňuje mladým jezdcům vyzkoušet si jak časovku, tak i závod s hromadným startem během jednoho dne.

"Za darovanou částku pořídíme skokové překážky, jako jsou prkna na bunnyhop, rampy a startovní/cílovou bránu. To jsou věci dlouhodobého využití, které většinu účastníků potěší a udělají nám všem radost," říká Jan Hruška, bývalý úspěšný cyklista a současný ředitel závodu Junior Cup.

MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ

Olomoucký cyklistický oddíl, jehož počátky sahají do roku 2003, se zaměřuje především na mládežnickou silniční cyklistiku a výchovu mladých závodníků. Každoročně se v jejich sestavě sejde kolem dvaceti závodníků a závodnic, z nichž se pravidelně uchytí několik talentů i v dospělých kategoriích či u profesionálních týmů. Takovými úspěšnými příklady jsou mimo jinými Jakub Otruba, Jiří Petruš nebo Pavel Bittner.

"Za finanční podporu budeme nesmírně vděční a využijeme ji k materiálnímu zabezpečení našich mladých závodníků," plánuje šéf týmu Jiří Kaňkovský.


VELO AKADEMIE

Cyklistická akademie čítající přes 100 aktivních dětí ve věku do 12 let z okolí Prahy. Mladí závodníci a závodnice se pravidelně účastní Českého poháru MTB, Mistrovství ČR v silničním závodě či Českého poháru v cyklokrosu. V zimě se jejich tréninkové aktivity přesouvají do kryté dráhy v Motole, kde se svědomitě připravují na jarní a letní sezónu. Akademie pořádá příměstské i pobytové tábory a v současnosti staví tréninkové centrum pro XCO u Kladna (Traily Mayrau).

Za obdrženou částku 91 536 Kč pořídili dráhová kola, která umožnily začínajícím cyklistům získat základní cyklistické návyky a dovednosti. 

DĚTSKÝ POHÁR CTW JUNIOR CUP

Seriál cyklokrosových závodů, které pořádá parta nadšených cyklistů od září do prosince převážně v jižních Čechách a snaží se v přátelské atmosféře poskytnout mladým závodníkům co nejlepší závodní podmínky. Pravidelně se jednotlivých závodů účastní desítky začínajících cyklistů od 4 do 18 let, kteří na atraktivních tratích zlepšují své cyklokrosové dovednosti a poznávají závodní cyklistiku.

"Díky podpoře značky Kalas se nám pro loňský rok podařilo přilákat nové pořadatele a rozšířit počet závodů. Zaměřili jsme se také na kvalitu ocenění pro závodníky soutěžící o body do celého pořadí. Zlepšili jsme služby pro závodníky, fanoušky i pořadatele. Rozšířili jsme vybavení pro stavbu a značení tratí. Prospěšnost našich závodů pro rozvoj mladých závodníků se projevuje jejich skvělými výsledky v českém poháru," dokumentuje Petr Zikmund, ředitel celého seriálu CTW Junior Cup.

Do eshopu

Příběhy s podobnými tématy